Tabliczki do znaków drogowych T-3

Znane są różne typy tabliczek do znaków drogowych, których funkcją jest uzupełnianie znaku głównego o dodatkowe informacje. Na trasie można przykładowo spotkać tabliczki do znaków drogowych T-3.

Te tabliczki mają za zadanie informować o tym, gdzie znajduje się koniec fragmentu trasu, na którym występowało lub powtarzało się jakieś ściśle określone niebezpieczeństwo.  Są one umieszczone pod znakami ostrzegawczymi. Z tego też powodu posiadają żółty kolor, gdyż ich barwa jest identyczna jak znaków głównych. Warto wiedzieć, że istnieje wariant tabliczek T-3. Są to tabliczki do znaków drogowych T-3a. Celem tych tabliczek jest wskazywanie końca miejsca, które jest przeznaczone na postój. Są one stosowane z dwoma znakami, a więc: D-18 parking oraz D-18a parking zadaszony. Z tego wynika, że wyznaczają one końcowy punkt parkingu, zwłaszcza dotyczy to parkingów, które są wyznaczone wzdłuż krawędzi jezdni. Te tabliczki są koloru białego, gdyż takie właśnie są barwy znaków drogowych, pod którymi są one umieszczone.

Witam Cię na moim blogu! Znajdziesz tutaj wiele informacji dotyczących samochodów i motoryzacji, blog ściśle związany jest z moja pasja do 4 kółek. Zamieszczam tutaj wpisy wynikającego z mojego doświadczenia. Jeśli interesuje Cie taka tematyka to zapraszam do czytania!